Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Szalay György
2011. április 15.

A legnagyobb csapás – IMP I/A-B 1. forduló

Ebben a cikksorozatban csapásokkal foglalkozunk. Ha nem is hét, de négy mindig volt. Hajlamosak voltunk, vagyunk, leszünk mindent csapásnak felfogni: hisztis csajokat, nem ülő impasszokat. De a legnagyobb csapás a halál. Különösen egy olyan emberé, aki atyai barátunk volt, pályánk kezdetén, bő negyedszázada pótolhatatlan segítséget nyújtott azzal is, hogy több évfolyam Bridge Worlddel ajándékozott meg minket. (A mai fiatalok talán elképzelni sem tudják, hogy a nyolcvanas években milyen jelentősége volt az amerikai világlapnak.) Meghalt Lévai János.
Scharnitzky Péter
2011. április 13.

Utazás a turista osztályon – IMP II.-III. 1. forduló

Noha az IMP értékelésű párosbajnokságok első játéknapján csak három oktávot játszik a mezőny, a 24 hétfői parti között is találkozhattunk néhány érdekes licithelyzettel, extrém elosztással (például Nyugatnak kétszer is osztottak nyolclapos káró színt).    
Szalay György
2011. április 12.

Még négy(száz) csapás – értékelés

Az utolsó kupafordulóban játszott leosztások ihlette feladványok értékelése következik. Négy gém, sok-sok buktató, lássuk, hogy lehet közöttük a lehető legnagyobb biztonsággal és eséllyel ellavírozni a célig. Azaz a teljesítésig.   
Szalay György
2011. április 8.

Még négy(száz) csapás

A végjátékot nem számítva elzúgtak kupaharcaink; az utolsó fordulóról is négy feladvány formájában emlékezünk meg. A válaszokat a szalay69@gmail.com email címre várjuk vasárnap 18 óráig.  
Szalay György
2011. április 5.

Négy(száz) csapás, értékelés

Minden (újra)kezdet nehéz: összesen négy játékostársunk küldött válaszokat a megjelölt határidőig. Nézzük a leosztásokat, a megfejtéseket és végül a játék győztesét!  
Koltai Gábor
2011. április 4.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (V.): dr. Góth Gábor

A múltat továbbra is Kovács Misivel idézgetjük, most éppen ifjúkorunk kiemelkedő egyéniségére, a sokszoros bajnokcsapat névadó kapitányára emlékezünk. Gabi bácsit nagy tisztelet övezte, de nem csak a bridzstudása miatt. A „Taurus-Fészek időszak” előtt sok-sok éven keresztül „Góth-időszak” volt, köré csoportosultak a legjobbak, olyan vezéregyéniség volt akkoriban, akihez hasonló sem akadt azóta.



Szalay György
2011. április 4.

Négy(száz) csapás

Az alábbiakban négy, változó nehézségű felvevőjáték feladványt kap az olvasó. A figyelmesebbje nyilván észreveszi, hogy ezen leosztások szerepeltek múlt kedden a Magyar Kupában, de nem sokat segít, ha valaki memóriából és/vagy a weboldal segítségével utánanéz. A „valóságban” voltak leosztások, amelyek minden épeszű játékra teljesültek, és természetesen olyanok is, melyeket nem lehetett megcsinálni.
Gulyás Dániel
2011. április 3.

A Kupajövőkutató Intézet jelenti – végső stádium

A Magyar Kupában a tippek ezúttal ötven százalékosan látszanak beigazolódni (a Tömör és az Interface biztos vezetése stimmel, a Galim meccs szorosabb a vártnál, és már megint lenéztem a Gumis fiúkat, akik sokadszorra mutatják meg, hogy a rutin sokat ér – azonban még itt sincs vége!). Itt kedden jön a folytatás, várjuk ki a végét, addig is merüljünk le az alsóbb régiókba.    
Csepeli Miklós
2011. március 31.

Kupakedd: Szerencse Istenasszony – MK 7. nap

Az indító kijátszás a bridzsjáték legkevésbé tudományos területe. Sokszor Szerencse Istenasszony dönti el az eredményt, amennyiben több reálisan szóbajövő lehetőség között választhatunk. Vannak azért alapelvek, amelyek irányt mutatnak, és hosszú távon sikerélményben részesítik az ellenjátékosokat.          
Czímer Csaba
2011. március 29.

1 IMP – Gamax–Galim Magyar Kupa-nyolcaddöntő

A Magyar Kupában a nyolc közé jutásért a sorsolás és a lebonyolítás szeszélye, valamint a selejtezőbeli eredmények folytán egymás ellen játszott az országos csapatbajnokság döntőjének két résztvevője, a Gamax és a Galim. A 64 leosztásos meccs – kiélezett végjátékban – minimális különbséggel dőlt el. Kövessük most végig a második nap 32 leosztásának érdekesebb eseményeit a Galim játékosainak tolmácsolásában.